Matematik Oyunları

0/0

Matematik Oyunları Matematik aslında hayatın kendisidir. Güncel hayatımızda yaptığımız ve yapacağımız herşey matematik hesabı ile yapılmaktadır. Bu kategorimizde siz sevgili ziyaretçilerimizin, Okullarda bize öğretilen matematik derslerini, daha güzel ve eğitici şekilde öğrenmenizi sağlamak. En güzel ve yeni matematik oyunları, hesaplama oyunları, zeka oyunları, eğitici oyunlar, Matematik oyunu, OynaOyun.Net Adresinde Oynayabilirsiniz.

Matematik Matematik Özellikle ilköğretim öğrencilerimizin eğlenerek öğrenebileceği eğitici oyunlardan en güzeli toplama, çıkarma, çarpma, bölme, matematik oyunu hesaplamaları doğru bildiğinizde bölüm atlayacak.

Bölme işlemi Bölme işlemi Yandan işlemin sonucuna göre renk seçerek şekli boyuyorsunuz. Özellikle ilköğretim 1-2-8 öğrencileri için çok güzel bir eğitici oyun.

Çarpma işlemi Çarpma işlemi Doğru sonucu bulabilirseniz balığı tutarsınız.

Çarpım Tablosu Çarpım Tablosu Verilen sürede mümkün olduğu kadar çoğunu doğru bilmelisiniz.

Çıkarma işlemi Çıkarma işlemi Size sorulan sorulara doğru cevap verir seniz ödülünüz sukubidu ama doğru cevap veremezseniz vampir adam sizi korkutur:)

Çarpma Bölme Çarpma Bölme Sağ üst köşede verilen işlemin sonucunun olduğu balona oku Boşluk (space) yardımı ile vurun, yön tuşları ile hareket edin.

Toplama, Çıkarma, Çarpma, Bölme Toplama, Çıkarma, Çarpma, Bölme İlköğretim ilk sınıflarındaki öğrencilerin dört işlem konusunda pratiklerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek bir oyun.

Matematik Ödülü Matematik Ödülü Ağacın üst kısmında verilen toplama işleminin sonucuna göre meyveyi toplayacaksınız.

Matematik Soruları Matematik Soruları Oyun Yüklendikten Sonra ''CLICK TO PLAY'' Yazısına Tıklıyoruz. Amaç: Subraction karşısında yazan işlemi tamamlamak için ? yerine gelecek olan sayıların toplamına tıklayarak ulaşmaya çalışın.

Matematik Dersi Matematik Dersi START Tuşuna basıyorsunuz Soruların cevaplarını TOTAL yazan yere yaz. ve TOTAL 'e bas.

Numara Avla Numara Avla Ekranda surekli olarak yer değiştiren numaralardan ekranin sağ üst kısmında gösterilen numarayı bularak patlatıyoruz.

Matematik Öğreniyorum Matematik Öğreniyorum Oyun yüklendikten sonra derse başla butonuna tıklayınız. Çocuklar için çok faydalı birşey.

Tavşanları Say Tavşanları Say Tavşanları say, topla, çıkar! Hem eğlen hem matematik öğren! Sorulara doğru cevapları vermeye çalış!

Sayıları Bul Sayıları Bul Özellikle ilköğreim 1.sınıflar için sayıları öğrenmeleri için yardımcı olabilecek eğitici oyun.

Sayılarla Yapboz Sayılarla Yapboz Dağınık halde verilen sayıları doğru bi şekilde sıralamalısınız.

Algida Max ile Matematik Algida Max ile Matematik Algida max ile çocuklar için toplama çıkarma oyunu. Özellikle ilköğretim 1.ve 2.sınıflar için eğlenceli eğitici bir oyun.

Aslan Max Matematik Dünyası Aslan Max Matematik Dünyası Aslan Max siz severleri için Matematik Dünyasının gizemli problemlerine el atmış durumda. Verilen problemlere gereken süre içerisinde doğru yanıtları vererek matematik dünyanızı keşfedebilirsiniz. Sevimli Aslan Max da eğlenceli problemleri çözerken bilgi ve tecrubeleriyle size yardım etmekte. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Matematik Dünyası Matematik Dünyası Matematik dünyası olarak isimlendirdiğimiz bu oyunda matematikteki 4 işlemleri seviyenizi seçerek pratik yapabilirsiniz. Oyunda toplama, çıkarma, çarpma ve bölme üzere 4 kategori bulunmakta. Sevdiğiniz işlemler bölümünü seçerek oyuna girebilirsiniz. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Genç Mucit Genç Mucit Bilim dünyasının en eğlenceli bölümlerinden olan Matematik bazılarımız için zor olarak görülse de hayatımızı kolaylaştıran bir çok fonksiyona sahiptir. Bu oyunda da genç mucitimiz verilen toplama işlemlerinin sonuçlarını hatasız olarak bulmak istiyor. Bu genç kahramanımıza yardım ederek verilen taplodan doğru sonuçları bulmasını sağlamalısınız. Mouse ile oynayın. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Sünger Bob Eğlenceli Sayılar Sünger Bob Eğlenceli Sayılar Matematik dünyasının temel kaynağı olan rakamlar günlük hayatta her gün karşımıza çıkan öğrenmemiz gereken zorunluluklardan bir tanesidir. En basiti bütün paraların rakamlar üzerinden hesaplandığı dünyamızda ufacık bir rakam yanlışı insanları büyük zararlara uğratabilir. Eklediğimiz bu oyunda rakamları yeni öğrenen çocukların rakamlarla olan ilişkilerini güçlendirebilmek ve daha çabuk sürede öğrenmelerini sağlayabilmek için çaba sarf etmekteyiz. SüngerBob ile hazırlanan bu oyunda rakamları öğrenmek daha da eğlenceli bir hal alacak. Ekranın aşağısında istenen rakamı mouse yardımı ile yine ekran üzerindeki karışık halde düzenlenmiş rakamlar arasından seçerek yanlış yapmadan en yüksek skora ulaşmaya çalışmalıyız. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

0/0