Eğitici Oyunlar

1/3

Bilen parmak kaldırsın Bilen parmak kaldırsın Sevimli palyaço size soru soracaktır.Genelde soruları hikayelerin,masalların isimleri olacaktır. Yapmanız gereken doğru cevabı bilmiyorsanız bile aşağıdaki harflere tıklayarak kutucuklar doldurup doğru cevabı bulmaya çalışınız. Doğru cevabı bulduğunuzda yeni soruya geçmek için sağ üst köşedeki sıradaki soruyu geç yazısına tıklayınız ve yeni soruları bilmeye çalışınız.

Bakugan Kartları Bakugan Kartları 10, 18, 32 ve 50 kartlık seçeneklerden birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. 2 aynı kartı en kısa sürede bularak tüm kartları açmalısınız.

Balon Patlatma Balon Patlatma 3'adet aynı renkteki topları yanyana getir ve balonları patlat. Son zamanların en popüler oyununun sende bağımlısı olacaksınız.

Puzzle Puzzle Oyunda resimler parçalanıp puzzle yapılan sevgilileri parçaları doğru yerleştirerek tekrar birleştirebilecek misin bakalım.

Yalancı Pinokyo Gizli Sayılar Yalancı Pinokyo Gizli Sayılar En güzel ve yeni çizgi film oyunları Oynaoyun.Net adresinde bulabilirsiniz. Yalancı Pinokyo Gizli Sayılar Oyunumuzda, sevimli ve yalancı kahramanımızın resmine gizlenmiş saklı sayılar oyununu oynayacağız. Hadi ne duruyorsun bu bedava oyun oynamak için!

Harfleri Öğreniyorum Harfleri Öğreniyorum Oyumuzda, ormanda saklanmış olan gizli sayıları bulmaya çalışacağız. Harfleri Öğreniyorum Oyunumuz, eğitici oyunları ve beceri oyunlarının ortak özelliğini taşıyan çok eğlenceli bir konuya sahiptir. Eğitici oyunlar OynaOyun.Net ile oynanır, iyi eğlenceler dileriz.

Diş Temizliği Diş Temizliği Yemeklerden sonra dişlerimizi fırçalamalıyız ve böylece diş sağlığımızı koruruz. Kahramanımızın dişleri sararmaya ve bakteriler oluşmaya başlamış. Kahramanımız bunun için sizden yardım istiyor ve onun dişlerini fırcalamasında yardımcı olun. Eğer başarılı bir şekilde dişlerimizi fırçalarsak sonucu görün o sararmaya başlayan dişler nasıl inci gibi bembeyaz hale dönüşüyor.

Kayu Caillou Gizli Harfler Kayu Caillou Gizli Harfler Oyunda sevgili dostumuz kayu caillou'nun ailesinin ve arkadaşlarının isimlerinin olduğu 6 farklı isimi sağ tarafta çıkan resimler ile eşleştireceğiz. Harflleri mause yardımı ile alıp doğru yerlere sırası ile koyun. Caillou ailesini ve arkadaşlarını tanıyacağımız çok güzel bir eğitici oyun.

il Bulma il Bulma Oyunda bulmak istediğin ili seçip doğru cevabı verin ve puanları toplayın.

Tom ve Jerry Hafıza Kartı Tom ve Jerry Hafıza Kartı Çizgi film kahramanlarından tom ve jerry yani birbirlerinle hiç anlaşamayan ama birbirlerini çok seven kedi ve faremizin oldukça güzel ve eğitici bir oyunu. Bu oyunda sıralanmış kapalı kartları mause yardımı ile tıklayıp eşlerini bulmaya çalışacaksınız.

Trt Çocuk Namnam Yapboz Trt Çocuk Namnam Yapboz Oyun'da KARIŞTIR VE BAŞLA yazısına tıklayarak yapboz oyunumuza başlayalım. Namnamın yapboz parçaları sağ tarafta yer alıyor. Ordan parçaları alıp resmin üzerine yerleştirin.

Küçük Bilim Adamı Küçük Bilim Adamı OYNA yazısına tıklayarak oyunumuza başlıyoruz. Oyunumuzda kısa boylu bilim adamını engelleri geçirtip evine gitmesini sağlıyoruz. Zeka oyunu. Mesela camlı yerde makas var. İlk önce o camı nasıl kırmalısınız onu düşüneceksiniz. Camı kırdıktan sonra makasla nereyi kesebilirsiniz ki bilim adamı engelleri geçsin. İlk önce düşünün ardından hemen harekete geçin. Zevkli bir oyun. Bakalım kaçıncı bölüme kadar ilerleyebileceksiniz.

Gormiti Hafıza Kartları Gormiti Hafıza Kartları Gormiti çizgi filminin kart eşleştrme oyununa başlamak için PLAY butonuna tıklayacaksınız. İlk bölüm içerisinde 8 kartınız olacak. 120 dakika içerisinde kartları eşleştirmeye çalışacaksınız. İkinci bölüme geçtiğinizde 12 adet kart olacak ve süreniz yine aynı olacak. Kartların hepsini sorunsuz eşleştirdiğinizde NEXT LEVEL yazısına tıklayarak yeni oyunumuza başlayabileceksiniz. Güçlü gormiti sizleri bekliyor.

Farkları Bulma Farkları Bulma iki resim arasındaki 25 farkı belli bir sürede bulmanız gerekiyor. bakalım dikkatiniz ne kadar iyi.

7 Fark Bul 7 Fark Bul İki resim arasındaki 7 farkı bulacaksınız. Süreniz sınırlı. oyuna başlamak için sağ taraftaki butonlardan üsttekine basın.

Bagajı Yükle Bagajı Yükle Oyunumuzda, solda gördüğünüz eşyaları arabanın bagajına yükleyeceksiniz. İstediğiniz gibi çevirebiliyorsunuz. Önemli olan hepsinin yüklenmesi.

Süper Heroes Süper Heroes PLAY ardından START diyerek oyunumuza giriş yapıyoruz. Bu oyunumuzda tüm çizgi film kahramanların arasındaki farkları bulmaya özen göstereceksiniz. Oyunun başında belirlediğiniz çizgi film kahramanını seçtikten sonra ona ait fark bulma oyunları karşınıza gelecek. Ve siz, size verilen süre içerisinde farkları bulmaya çalışacaksınız. Size verilen süreniz bittiğinde oyununuzda bitecektir. Ama farkları sorunsuz bulursanız diğer bölüme geçme hakkı sizin olacak.

Disney Okulu Disney Okulu Disney in bu oyununda Miki Fare ve arkadaşları ile okulda hem eğleniyoruz, hemde zekamızı geliştiriyoruz.Oyunumuz, matematik oyunu,yapboz oyunu ve nesne eşleme oyunlarını kapsıyor. Oyunda fareyi kullanıyoruz.

Hello Kitty Blokları Hello Kitty Blokları Hello Kitty karakterlerini 3 leyip, eşleştiriyoruz.Önce soldaki kutuçuğa ismini yaz ve START yazısınına tıkla.Fareyi kullan.

Bilgiç Sandaviç Bilgiç Sandaviç Ekranda çıkan kelimeleri sırasına göre mause yardımı ile sıralayın.

Çatlak Kuaför Çatlak Kuaför 2 resim arasındaki 6 farkı bulun.Fare yi kullanın.

Alvin Fark Bulmaca Alvin Fark Bulmaca Oyunumuza başlamak için ''PLAY'' yazısına tıklayınız. Oyunumuzdaki amacınız iki resim arasındaki farkları bulmak olacak. Bulduğunuz her fark için +50 puan sizin olacak. Yanlış yapmak için üç hakkınız olacak. Yanlış yerlerdeki farkları bulursanız puanınızda -10 puan düşer. Size verilen süre içerisinde tüm farkları bulun ve diğer levellerde oynayarak oyunun tadını çıkarın.

Rugrats ve Arkadaşları Rugrats ve Arkadaşları Fark bulma oyunumuza giriş yapmak için ''PLAY'' yazısına tıklayacaksınız. Oyunumuzdaki amacınız belli, İki resim arasındaki farkları bulacaksınız. 1. bölüm için 6 fark bulmanız gerekiyor. İlerleyen bölümlerde bulmanız gereken farklar artabilir. Farkların her biri 50 puan.Yine bölüm içerisinde üç yanlış yapma hakkınız var.

Mickey Mouse Gizli Harfler Mickey Mouse Gizli Harfler PLAY yazısına tıklayacaksınız. Mickey mouse ve kız arkadaşı ormanda yürüyüşe çıkarlar. Onlar gezerken sizinde göreviniz resim içerisinde harfleri bulmak. Mouse ile büyüteç yardımıyla alfabenin harfleri bulmaya çalışacaksınız. Tıkladığınız yerde harf var ise 100 puan sizin olacak. Diğer bölümlerede geçmek istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız.

Karagöz ve Hacivat Karagöz ve Hacivat START yazısına tıklıyoruz. Karagöz ve Hacivat fark bulmaca oyunumuz 10 farklı bölümden oluşuyor. Farklı resimlerde farklı bölümlerde yarışacaksınız. Yıldızların sayısı kadar resmin içerisindeki farkları bulmaya çalışacaksınız.

Robinson Ailesi Robinson Ailesi PLAY yazısına tıklayacaksınız. Oyunumuzdaki amacınız aşağıda yer alan objeleri resim içerisinden mouse ile bulmaya çalışacaksınız. Bölüm aşamalı bir oyundur. Tüm nesneleri bulduğunuzda diğer bölümler ile devam edeceksiniz. Resim içerisinde gizlenen objeleri bulurken eğlenceksiniz.

Emily ve Ailesi Emily ve Ailesi Oyunun başında, Emily nin Evinin dekorasyonu size 6 saniye gösterilecek. Daha sonra sizde o dekorasyonun aynısını yapmaya çalışacaksınız.

Piknikteki Harfler Piknikteki Harfler Piknikteki harfleri resmin içinde saklanmış haldeler. Haydi onları bulun.

Genç Aşıklar Genç Aşıklar Oyunda yapmanız gereken iki resim arasındaki farkları bulmak olacak.

Sihirli Annem Sihirli Annem Sihirli annem oyuncularının resimlerini eşleştirin.OYNAOYUN.NET iyi oyunlar diler..

Up Up Bu senenin en güzel çizgi filmlerinden Up oyunu ile karşınızdayız. Oyundaki gizli sayıları bulmaya çalışmalısınız.

İnciyi Bul İnciyi Bul İnciyi bulmak için dikkatinizin çok iyi olması gerekiyor. Haydi takip edin bakalım inci hangi istiridyenin içinde.

Alis Harikalar Diyarında Benzer Nesneler Alis Harikalar Diyarında Benzer Nesneler Oyunumuzdaki amacımız iki resim arasındaki benzer farkları bulmak olacak. Resimler içerisinde 5 tane fark bulacaksınız. Bildiğiniz her fark için +50 kazanacaksınız. Tüm farkları bulduğunuzda diğer bölüme geçmeye hak kazanacaksınız.

Meslek Eşleştir Meslek Eşleştir Oyundaki karakterlerin giysilerinden hangi meslek grubunda olduğunu buluabilirseniz üzerine tıklayınız.

Şimşek Mekuin Fark Bulma Şimşek Mekuin Fark Bulma Şimşek Mekkuin resimler arasındaki farklılıkları bulun.

Hansel ve Gretel Hansel ve Gretel Hansel ve Gretel bu oyunumuzda karşımıza fark bulma oyunları ile çıkıyor.Sizin göreviniz iki resim arasındaki 5 farkı bulup diğer bölümlere geçmek. Müzik eşliğinde farkları bulmaya çalışın.

1/3