Eğitici Oyunlar

0/3

Eğitici Oyunlar Yarışma oyunları, Eğitici ve Öğrenmeyi kolaylaştıran oyunlar OynaOyun.Net Adresinde bulabilirsiniz.

Diş Fırçalama Diş Fırçalama Yemek yedikten sonra MUTLAKA dişlerinizi temizlemelisiniz. Oyunda yemek yiyen karakterin dişlerini farenizi kullanarak temizlemelisiniz.

Passaparola Passaparola Metin Uca ile Passaparola televizyon ekranlarında yine eğlendirmeye devam ediyor. Passaparola ve güzel kızları ekranlara geri döndü. Oyunumuzda aynı yarışmadaki gibi size sorulan soruları en kısa sürede bilmeye çalışmalı ve zamanınızı iyi kullanmalısınız. 'ESC' tuşunu kullanarak soruyu pas geçebilirsiniz. Oyun türkçe olduğundan zorluk çekmeyeceksiniz.

Sinir Küpü Sinir Küpü Küpü en doğru şekilde yönlendirip deliğe sokmaya çalışın. Sinir küpü oyununa başlamak için Start New Game butonuna tıklayın. Tanıtım bölümünü atlamak için Skip İnstructions'a tıklamanız gerekiyor. Sinir küpünü yön tuşları ile hareket ettirebilirsiniz İyi eğlenceler.

Şehir Bulmaca Şehir Bulmaca Yaşadığımız ülkenin şehir isimlerini ve şehirlerin bulundukları yerleri öğrenmeleri için güzel bir flash oyun. İstediğiniz şehirden birini seçiyor ve karşınızdaki dört seçenekten hangisi olduğunu tahmin ediyorsunuz.

Kule Dik Kule Dik Oyun yüklendikden sonra PLAY butonu'na basın ve oyuna başlayın. Her katı yerine itinayla oturtun. hiçbirinin düşmemesini sağlayın. oyunu mause ile oynayın. her katı yerine koyduğunuzda aileler içini dolduracak. Herkesin bi evi olacak.

Farkları Bul Farkları Bul Resimler arasındaki farkları en kısa zamanda bulmaya çalışıyoruz. Mouse ile farkı işaretlemeniz yeterli.

Matematik Matematik Özellikle ilköğretim öğrencilerimizin eğlenerek öğrenebileceği eğitici oyunlardan en güzeli toplama, çıkarma, çarpma, bölme, matematik oyunu hesaplamaları doğru bildiğinizde bölüm atlayacak.

Sos Sos Rakibinize tuzak kurarak pano üzerinde sos yapmaya çalışın, tuzağa düşmeyin :)

Sihirli Sayılar Sihirli Sayılar Aklından bir sayı tut ve bana söyleme. Bu sayıyı gizemli bir şekilde bulacak ve şaşıracaksın.

Tüylü Toplar Tüylü Toplar Aynı renkteki topları vurun. Yerinden memnun olan tüylü topların yere düşmemek için yaptığı yüz ifadeleri hepinizi çok eğlendirecek.

Kayu Hafıza Kartları Kayu Hafıza Kartları Zeka, hafıza ve el becerinizi geliştiricek çok güzel bir kayu caillou oyunu. Oyun'da kayu, arkadaşları ve ailesi'nin resimleri karışık şekilde konulmuştur. Sizin yapmanız gereken resimlerin eşlerini bulmak. En güzel yeni kayu caillou ve eğitici oyunları OynaOyun.Net Adresinde oynayabilirsiniz.

Kelime Kelime Yukarıda tam yazılmayan kelimeyi tahmin etmeye çalışın her yanlışınızda adam balığa dahada yaklaşıcaktır

Balon Patlat Balon Patlat 3 veya daha fazla aynı renkteki topu yanyana getirerek topları imha etmeye çalışıyorsunuz.

7 Farkı Bul 7 Farkı Bul İki resim arasındakı yedi(7) farkı bulun ama hızlı olun. Zamanla yarışıyoruz. Farklı buldugun yeri Mause ile tıklayın.

Türkçe Dersi Türkçe Dersi Türkçe dersi yazım kuralları oyunu oldukça eğitici ve öğretici bir oyundur. Başlıkta'da görüldüğü gibi mükemmel bir türkçe dersi oyunu sizler için bulduk. Oyunun amacı soruları doğru cevaplamak başarılar.

Kızma Birader Kızma Birader Çoğumuzun küçükken oynadığı bu oyunda amaç piyonları bize ayrılan bölüme ilk yerleştiren olmak. Yeşil kalenin sahibisiniz. 6 attığınızda piyonları oyuna sokabilir ve tekrar zar atma hakkı elde edersiniz. Attığınız zar kadar oyun alanında ilerliyorsunuz. Varacağınız yerde rakiplerden birinin piyonu bulunuyorsa onu kendi kalesine gönderiyorsunuz. Her piyon bir tur atınca ortadaki bölüme yerleşebilir.

Tavla Tavla Zarların üzerine tıklayarak zar atabilirsiniz. Ayrıca oynamak için taşları mous ile sürüklemelisiniz.

Tetris Tetris Yukarıdan gelen şekilsiz tuğlaları yön tuşları yardımı ile sıraya koyun aralık birakmadan dizdiiğiniz satırlar patlayacaktır.

Kayu Yapboz Kayu Yapboz Kayu Puzzle oyunu Oynaoyun.Net Farkıyla sizlerle. Haydi çocuklar Cayu oyunu oynayın.

Ayı Kardeş Ayı Kardeş Resimi çizilen karakteri bulun.

Sağlıklı Dişler Sağlıklı Dişler Oyun'da diş doktorumuz sonic simon ile hastalarımız , sağlılıklı dişlere kavuşuyor. Mause ile dişleri iyice beyazlatın.

Piyano Çal Piyano Çal Merhaba ben Elma Şekeriniz. Sizlerle Piyano çalalım mı? İstersen çaldığın parçayı bu oyunda kaydedebilirsin. Oyunda istersen mause'yi istersen de Klavye tuşlarını kullanabilirsin. TUŞLAR : 1-2-3-4 7-8-9-0 Q-W-E-R U-I-O-P. Haydi çocuklar DO RE Mİ diye çalmaya başlayın.

Mete Amcanın Bahçesi Mete Amcanın Bahçesi Bahçenize doğru ürünleri doğru yere ekin. Yanlış yere ürünü ekerseniz böcekler yer:)

Taşları Diz Taşları Diz Oyun'da aynı renkli taştan minimum 3 tane birleştir. Üst üste, veya yan yana, veya capraz. Çapraz en cok puan verir. Küregin 5 tas birden tasiyabiliyor. Bölüm gectikce daha cok yüksek hedeflere ulasman gerekiyor. Hedefler 5 ayri kategoriye ayrılıyor. Puan, 3lü, Yan yana, Capraz, Tas

Pepee Labirent Pepee Labirent Oyunda yavru uğurböceğini annesinin yanına labirentte doğru yolu bularak ulaştırmanız gerekmektedir. Uğurböceğiniz kontrol etmek için klavyede yön tuşlarını kullanabilirsiniz. Oyuna girmek için Oyuna Başla ardından mause(fare) ile uğurböceğinize bir renk seçiniz ve tekrar Oyuna başla" yazan yere tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Bu yolculukta yapmanız gereken yanlış yollara sapmamaktır.Oyun süreli olduğu için yanlış yola saptığınızda süreden dolayı uğurböceğinizi anne uğurböceğine yetiştiremeyip oyunu kaybedebilirsiniz. Dikkatlice bakarsanız hangi yolların doğru yol olduğunu görürsünüz.

Çılgın Yayalar Çılgın Yayalar İyilik sever bir insansınız ve karşıan karşıya geçmeye çalışan yayalara yardım etmeye çalışıyorsunuz. Oyunu ok yön tuşları ile oynayın.

Magilla Gorilla Magilla Gorilla Oyuna başlamak için PLAY tuşuna basın. Oyunun mantığını öğrenmek için isterseniz İnstructions yazan yere tıklayıp görebilirsiniz. Oyunda amacınız çizgi film karakterlerinin fotoğraflarını en az 3 tane olmak üzere yan yana getirmektir.O şekilde blokları patlatabilirsiniz. Muzlarla blok yapabildiğinizde ekstra puan kazanacaksınız. Oyundaki süre içinde yeni levellere geçebilir, puanlar kazanabilirsiniz.

Mete Okula Koş Mete Okula Koş Okula gitmesini istemeyen haylaz arkadaşlarının üstünden ustaca atlayarak okuluna koşmasını sağlamalısınız. Mause ile sağ ve sol yaparak onlara çarpmadan hedefe ulaşın. Oyuna PLAY NOW ardından PLAY butonuna basarak oyuna başlayın.

Palyanço Fark Bulma Palyanço Fark Bulma iki resim arasindaki farklari bulup ustune Mouse ile gelip tiklamak ne kadar kisa surede farklari bulursaniz o kadar cok puan kazanacaksiniz.Dikkat etmeniz gereken nokta asagidaki sure bitmeden tum farklari bulmaya calismanizdir.

Zuma Zuma Oyun boyutu büyük olduğundan lütfen sabırla bekleyin. Oyuna başlamak icin mağaranin icine tiklayiniz. Daha sonra yukardaki butona tiklayarak oyuna baslangic yapacaksiniz. Oyunu Mouse kontrolleri ile ayni renkli toplari birbirine getirip level atlamaya calisacaksiniz.

Sihirbaz Franny Sihirbaz Franny Oyunda amacınız Sihirbaz Franny'nin şapkalara sakladığı top, kuş, çiçek, kurbağa gibi varlıkların ve hayvanların diğer şapkalarda eşlerini bulmaktır. Mause(fare) ile tıklayarak diğer eşleri en kısa zamanda bulmalısınız. Oyununun yüklenmesindan sonra Start Game butonuna tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyun bittiğinde tekrar oynamak için PLAY AGAIN yazan yere tıklayınız.

Küreyi Bul Küreyi Bul 3 tane kupa ve bir tane küre. Kötü adamın hızlı el hareketlerini iyi takip edip, kürenin olduğu kupayı bulmalısın. Her bölümden sonra sinirlenen kötü adam daha hızlı olacaktır.

Zihin Okuma Zihin Okuma Oyun oldukça eğlenceli bir zeka oyunudur. Oyun türkçe olduğundan açıklamaları okuyunuz.

Renkli Sinir Küpü Renkli Sinir Küpü Oyunumuz 3D yani 3Boyutludur. START butonuna bastıktan sonra ardından beliren PLAY butonuna tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyunda yapmanız gereken sarı küpünüzü kırmızı küpün üzerine aynı hizada getirmektir. Küpünüzü hareket ettirmek için klavyenizdeki yön tuşlarını kulllanınız. Oyunda alan dışına çıkarsanız oyunu kaybedersiniz.Her yaptığınız hamle sayılır ve ona göre puan alırsınız.

Aradaki Farkları Bul Aradaki Farkları Bul PLAY butonuna tıklayınız. Daha sonra mause(fare) ile resimler arasında Counting yazan yerdeki sayı kadar fark bulunuz. Yanlış yere tıklarsanız 3 hakkınız bulunmaktadır. Oyun levellidir.Her bitirdiğiniz resimden sonra karşınıza yeni bir resim çıkacaktır. Bakalım iki resim arasındaki farkları ayırt edip ne kadar çok puan kazanacaksınız.

0/3