Dini Oyunlar

0/0

Dini Oyunlar Birbirinden güzel dini yarışma oyunları, islami oyunlar, abdest alma, namaz kılma, dini sorular, islami bilgi yarışma oyunları gibi birbirinden güzel ve eğitici oyunları OynaOyun.Net Adresinde oyna'yabilirsiniz.

Namaz Kılma Namaz Kılma Kahramanımız namazda yapılacak hareketlerin okunacak duaların şıklarını karıştırmış şıkların içinde sırası gelen hareketleri seçerek ona yardımcı olun.

Abdest Alma Abdest Alma Kahramanımız abdest alırken yapılacak hareketlerin şıklarını karıştırmış şıkların içinde sırası gelen hareketleri seçerek ona yardımcı olun...

Dinin Gücü Dinin Gücü Oyun'da yapmanız gereken dini kelimeleri hızlı ve doğru bir şekilde yazarak canavarı öldürün iyi eğlenceler.

Dini Bilgi Yarışması Dini Bilgi Yarışması Yarışma ve yarışmalar insanlar için vazgeçilmez bir olgudur. İnsanın içerisindeki bencillik duygusu ve hırs duygusu insanın kodlarından gelen yarışma duygusunun ortaya çıkmasına neden olur. Aile içerisinde kardeşler arasında mücadele, okulda öğrenciler arasında mücadele, işte çalışanlar arasında mücadele hep insanın içinde sahip olduğu yarışma duygusundan kaynaklanır. Dini Bilgi yarışmasıda bunlardan biridir. Bizden sizin bilginizi ölçmek için sizlere güzel bir dini yarışma oyunu. En güzel ve yeni dini oyunlar OynaOyun.Net Adresinde oynanır.

Hadis Kelebekleri Hadis Kelebekleri Gökyüzünde uçuşan kelebeklerin üzerinde yazan kelimelerdem bazıları, Peygamberimizin bir hadisini oluşturan kelimelerdir. Bu kelimelerin yazılı olduğu kelebeklerin üzerine tıklayıp hadisi bul. Doğru kelebeği tıkladığında kelebeğin etrafında yeşil bir halka oluşacak, eğer yanlış kelebeği seçersen bir hakkın eksilecek. Unutmayın sadece 3 hakkın var.

Cennet Yolu Cennet Yolu Bütün müslümanların hedefi ALLAH rızasını kazanmaktır. Bu yüzden ALLAH'ın yasakladıklarını yapmamak emrettiklerini de yapmalıyız. Oyundaki sorular bize emir ve yasaklar hakkındaki bilgimizi ölçüyor. Cennete Giden yolda bakalım ne gibi sorular var.

Dini Sorular Dini Sorular Sorulan sorulara cevap vererek oyun sonunda % kac doğru cevap verdiğinizi öğreneceksniz.

Önemli Tarihler Önemli Tarihler İslamiyet ile alakalı bilgilerinizi test edebilirsiniz güzel dini vede zeka, hafıza oyunudur.

Kayu Abdest Alma Kayu Abdest Alma Çizgi Film Kahramanımız Kayu Caillou yine eğitici bir oyunu ile karşımızda. Abdest almayı öğreniyor, ancak sizin yardımına ihtiyacı var abdest alırken sorulara doğru cevap verin ve sıralamayı doğru bilin ve oyunu kazanın. Oyuna başlayabilmek için OYUNA BAŞLA butonuna basın.

Ramazan Bilmeceleri Ramazan Bilmeceleri Size verilen kelimelerin harflerini toparlayarak istenilen kelimeyi bulmalısınız. Bi çok kelime sizi bekliyor olacak.

Dini Sorular 2 Dini Sorular 2 Dini sorulara cevap vererek bildiklerinizi kontrol ediyor, bilmediklerinizi öğrenmeye çalışıyorsunuz. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Kayu il Ramazan Ayı Soruları Kayu il Ramazan Ayı Soruları Günlerin hızla geçtiği yaz mevsiminde ramazan ayına 2 ay kadar az bir zaman var . Bu zaman diliminde kendimizi ramazan ayının atmosferine alıştırmaya çalışırız. Kayu da bu konuda bize bilgilerimizi tazelemek için önemli sorular soruyor. Bilmediklerimizi öğrenmek bilmediklerimizi test etmek için güzel bir oyun. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Arapça Harfleri Öğreniyorum Arapça Harfleri Öğreniyorum Regaib Kandili dinimiz için önemli bir yere sahiptir.Bu mübarek gecede Kuran okumak en hayırlı ibadetlerden biridir.Kuran-ı Kerim okuyabilmemiz için arapça harfleri öğrenmek ilk yapmamız gerekenlerden. Bu oyunda Arapça alfabesi bilgimizi sorular yardımıyla pekiştirmeye çalışıyoruz. Mouse yardımıyla bizden istenen harfi ekranda tıklamalıyız. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Namaz Kılmayı Öğreniyorum Namaz Kılmayı Öğreniyorum Namaz hayatımızın her döneminde dinimizce akıl bari insanların yapması gereken bir ibadettir. Yaz tatilinin gelmesiyle camilerde Kur'an kurslarına başlamak için gün saymaktadır. Bu oyunda da namaz kılmanın temel gereksinimlerini teorik olarak öğrenebiliriz. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Bilgi Dünyası Bilgi Dünyası Kültür mantarı olarak adlandırdığımız bu oyun bilgi yarışması şeklinde düzenlenmiş. Sorulan sorulara kısa süreler içerisinde yanlışsız cevaplar vermeye çalışmalıyız. Bu oyun sayesinde bildiklerimizi kafamızda pekiştirerek bilmediklerimizin cevabını öğrenerek yeni bilgiler edinebiliriz. Kral oyunlar bulunduğu kral oyun sitesi ile oyun oyna

Ezan Okunuşu Ezan Okunuşu Ezan dini hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Müslüman ülkelerin cami minarelerinde her gün duymaya alışkın olduğumuz ezan sesini yabancı ülkelere gidince eksiklik olarak hissedebilir. Namaza davet adına okunan ezan Arapça kelimeler grubundan oluşmaktadır ve önemli anlamlar ifade etmektedir. Bu oyunda da günde beş defa cami minarelerinden duymaya alışık olduğumuz ezanın okunuş sıralamasını ekranda sıralamaya çalışmalıyız.Mouse ile oynayın. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Elif Be Öğreniyorum Elif Be Öğreniyorum İslam dininin Kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerimi okumak çocukluk yaşlarda öğrenilmesi gereken bilgilerden biridir. Tabiki öğrenebilmek için bilgi sahibi birinden ders almak gerekmektedir. Bu oyun da ise Quran alfabesini ne kadar bildiğinizi görebileceksiniz. Ekranda sizden seçmenizi istenen harfler parlatılarak gösterilecek ve daha sonra onları alfabeden seçmeniz istenecek. Doğru seçimler yaparak alfabe bilginizi güçlendirmeli ve yüksek puanlar elde etmeye çalışmalısınız. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Namaz Namaz Ramazan ayının yaklaşmasıyla sevapların bollaştığı zaman dilimine de günden güne yaklaşmaktayız. Namaz dinimiz olan müslümanlıkta akl-ı bari yaşa gelmiş bütün müslümanlara farz kılınmıştır. Rabbimiz'e olan borcumuzu yerine getirirken aynı zamanda ruhen de huzura ulaşırız. Günde beş vakit olarak farz kılınmış namaz dinimizin direğidir. Sizler için eklemiş olduğumuz bu oyunda namazın kılınışı hakkında bir takım bilgiler edinmenize yardımcı olabilecektir. Mouse ile talimatları yerine getirin. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Hadis-i Şerif Hadis-i Şerif Gökyüzünde uçuşan kelebeklerin üzerinde yazan kelimelerden bazıları peygamberimizin bir hadisini oluşturan kelimelerdir. Bu kelimelerin yazılı olduğu kelebeklerin üzerine tıklayıp hadisi bul. Doğru kelebeği tıkladığında kelebeğin etrafında yeşil bir halka oluşacak, eğer yanlış kelebeği seçersen bir hakkın eksilecek. Mouse ile oynayın. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

İslami Bilgi Hazinesi İslami Bilgi Hazinesi Yaşam bize sunulan en büyük nimettir ve bize düşen önümüze serilmiş olan bu nimetlerin karşılığında bizi Yaradan Mevlaya olan borcumuzu hakkıyla yerine getirmektir. Bunları yaparken neyi ne için yapmamız gerektiğini bilmemiz vazifelerimizi yaparken bizi daha da istekli hale getirecektir. Sizler için eklemiş olduğumuz bu bilgi kaynağı oyunda sizlere sorulan sorularla dini bilgilerinizi geliştirmeye çalışacak bilmediklerinizi öğrenmiş olacaksınız. Mouse ile oynayın. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Ezan Ezan Dinimizin 5 farzından biri olan namaz Rabbimize karşı yapmamız gereken ibadetlerin en önemlilerinden biri olma konumundadır ve namaz dinin direğidir. Günde belirli aralıklar 5 vakit namaz kılarız ve bu vakitleri bize Ezan hatırlatır. Ezan ile namaz vakitleri birbirinden ayrılır. Bu nedenle ezan dinimizde önem arz etmektedir. Sizler için eklediğimiz bu eğitici oyunda ise ezanın okunuşunu verilenlerden seçerek sıralamak. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

Arap Alfabesi Arap Alfabesi Kur'an okumayı öğrenmeye başlarken öğrenmeye başladığımız arap alfabesi küçük yaşlarda öğrenildiğinde zihinde daha kalıcı bir hal almaktadır. Yaz tatillerinde Kur'an kurslarına giderek hocalardan ders alarak öğrenmeye çalıştığımız bu arap harflerine cüz lerin ilk sayfalarında rastlayabilirsiniz. Her harfi öğrenirken daha kalıcı olması için değişik methodlar keşf eden hocalar onu bize en güzel şekilde aktarabilmek için çaba sarf etmektedirler. Eklediğimiz bu oyunda önceden öğrenmiş olduğunuz arapça harfleri bilgisini sınayabilirsiniz. Oyun ekranında ortada latin alfabesi ile yazan arap harfini elinizdeki fırça yardımıyla arap harfleri arasından doğru bir şekilde bularak boyamalısınız. Yanlış ve doğrularınız hesaplanmaktadır. Türkiyenin lider oyun oyna sitesi sizler için birbirinden güzel kral oyun içeriği sunuyor.

0/0