Çocuk Oyunları

0/6

Çocuk Oyunları Oyun çocuğun bedeni ve ruhi gelişmesi icin şarttır. Özellikle 2-6 yas arasinda oyun oynamaya ihtiyaclari vardır, çocuk günün yarısını, uyumadığı ve yemedigi zamanlar oyunla gecirmek ister, oyun, çocuğa kimsenin öğretemedigi şeyleri öğretir. Çocuğa oyun yeri ve serbestliği sağlanması önemlidir. Çocuk oyun ile öğrenme yollarını öğrenir. Çocuk zihinsel, konusma, bir iş ortaya cıkarma yeteneklerini oyun geliştirir, uyum icinde insanlarla ilişki kurmayı, yardımlaşmayı kazanır. Saldirganlık gibi önemli problemlerini ve yanlızliğını yener. İnsanları, hayvanları, tabiatı, güzel şeyleri sevme duygusu gelişir. Çocuk oyunda bedenini geliştirir, kaslarını çesitli şekillerde kullanark geliştirir. Birçok arac ve gerec ve esyayı kullanarak, adım adım bir beceriyi elde eder, sonra, daha zor şeyleri yapmaya heveslenir ve kendine güveni artar. Zekasını kullanmayı geliştirir. Dünyayı ve cevresini keşfeder, sürekli bilgiler edinir, merak duygusunu tatmin eder, mantık yürütmeyi, seçim yapmayı sebeb sonuc ilişkileri kurmayı öğrenir. Anne-babalar çocuk oyunlarını gözleyerek ve dinleyerek, çocuklarını daha iyi tanırlar. Çocuğun huylarını, davranışlarını, isteklerini, düşüncelerini, duygularını, mizacı kuvvetli ve zayıf yönleri en açık şekilde oyun oynarken ortaya cikar. Çocuk ve Bebek Oyunları Kategorimiz'de Birbirinden güzel oyunları oyna 'yabilirsiniz.

Evcil Hayvan Besle Evcil Hayvan Besle Oyunda yapmanız gereken önünüze gelen hayvanların üstlerinde çıkan kutucuktaki yiyeceğin aynısını hayvanın önüne koyarak bitirmesini sağlamak. Bunun için yemek tabağını sürüklemeniz yeterli olacaktır.

Poni Kar Topla Poni Kar Topla Soğuk ve karlı bir bölgedeki Poni'ye yardım etmelisin. Üst taraftaki süre dolmadan havadan süzülen kar taneleri toplamalı ve süreyi doldurmamaya çalışmalısınız.

Saldım Çayıra Mevlam Kayıra Saldım Çayıra Mevlam Kayıra Küçük çocuk elindeki vagonu kullanarak bayırdan aşşa kaymak ister. Vagonu yönlendirerek çocuğun bitiş noktasına ulaşmasını sağlamalısınız.

Süper Dadı Baba Süper Dadı Baba Süper dadıya yardım etmeli ve minik bebeğe bakıcılık yapmalısınız. Bebeğin günlük bakımı dikkatlice yapmalı ve istenilen sıraya uymalısınız.

Küçük Kurbağa Küçük Kurbağa Minik kurbağa çevresindeki güzel çiçekleri korumak ister. Kurbağayı kontrol ederek sinekleri çiçeklerden uzak tutunuz.

Kötü Kız Kötü Kız En yakın arkadaşlarını kötü kızdan korumak isteyen karakterlere yardım etmelisin. Sevilen arkadaşı elden ele atarak kötü kızdan kaçırmalısın.

Maymun Maymun Örümcek maymunla ormanda daldan dala zıplayarak, muzları toplamalı ve tutsak maymunları kurtarmalısınız.

Piknik Ziyafeti Piknik Ziyafeti Piknik yapan minik kızın yiyeceklerini karıncalardan geri almalısın. Kızın hatırlayabildiği yiyecekleri karıncalar yuvaya götürmeden tıklamalı ve toplamalısınız.

Bahçe Temizle Bahçe Temizle Yeni taşındığı evin bahçesini temizlemek isteyen sevimli kıza yardım etmelisin. Fareni kullanarak yerdeki çöpleri, çöp kutusuna atmalısın.

Kaplumbağa Atlayışı Kaplumbağa Atlayışı Minik kaplumbağayla havuza atmalısınız. Yükseğe sıçraması için aşağı ve yukarı tuşlarını kullanmalısınız.

Şeker Bahçesi Şeker Bahçesi Sevimli peri şeker bahçesindeki çiçekleri büyütmek istiyor. Farenizi kullanarak şeker çiçeklerini sulamalı ve büyümelerini sağlamalısınız.

Bebek Bakımı Bebek Bakımı Sevimli bebeğe bakmalı ve istediklerini yerine getirmelisin. Sadece fareni kullanarak bebeğe tıklamalı ve istediği alana onu bırakmalısın.

Peynir Avcısı Peynir Avcısı Peynir bulmak için uğraşan sevimli fareye yardım etmeli ve ekranda görünen peynirleri toplamalısın.

Dönme Dolap Dönme Dolap Dönme dolap ile eğlenceli bir oyuna hazır mısınız? Sevimli hayvanları bekledikleri yerden alıp, dönme dolaba yerleştirmelisin. Ardından canı sıkılanları dönme dolaptan alıp, çadıra bırakmalısın.

Ressam Kız Ressam Kız Rüyasında ressam olan kıza yardım etmeli ve istediği resmi çizmesi için noktaları birleştirmesine yardım etmelisiniz.

Uçan Fifi Uçan Fifi Fifi ile havadaki çiçekleri toplamalısın. Mause'yi kullanarak oynadığın oyunda çiçekten çiçeğe zıplayarak gökyüzüne doğru ilermelisin.

Aç Gözlü Yengeç Aç Gözlü Yengeç Deniz kıyısında bulunan yengeç, denizdeki diğer canlıları yakalamaya çalışıyor. Yengece yardım ederek, deniz canlılarını ve yiyecekleri toplamalısın.

Bisiklete Bin Bisiklete Bin Bisiklete binmeyi seven çocuğa engellerle dolu yolda yardım etmelisiniz. Tehlikeli yolda ilerlemeli ve bitiş noktasına ulaşmalısınız.

Aşk ölçer Aşk ölçer İki kişinin ismini yazıp aşklarını test edebilirsiniz.

Okulda Aşk Okulda Aşk Oyun START ve sonra çıkan ok işaretine basıp oyuna başlayın. Amacınız öğretmene yakalanmadan sevgilinizi öpmek.

23 Nisan Çocuk Bayramı 23 Nisan Çocuk Bayramı 23 nisan'da dünyanın dört bir yanından gelen arkadaşlarınızı geleneksel kıyafetlerini giymelerinde yardımcı olun. OynaOyun.Net Ailesi olarak 23'Nisan Çocuk Bayramınızı Kutlar İyi Oyunlar Dileriz.

Arıları Yakala Arıları Yakala Oyun arıları z tuşuna basarak yakalayın yön tuşlarıylada karekteri yönlendirin.

Bahçede piknik Bahçede piknik Bahçede pikniği en güzel şekilde organize etmek sizin elinizde.

Balkabağı Balkabağı Sağ, sol yön tuşları ile kabağınızı hareket ettirip yolunuza çıkan çocukları A ile korkutun.

Balon Avı Balon Avı Oyunda yön tuşlarını da kullanarak space ile ateş edip arkadaşlarınızı balondan kurtarmaya çalışıyorsunuz.

Balık Avı Balık Avı Oyun yüklendiğinde new game yazan yere tıklayarak oyuna başlayın. fareyle balığı hareket ettirerek diğer balıklara yakalanmadan sadece küçük mavi balıkları yemesini sağlayın.

Bebek Odası Bebek Odası Güzel çocukların odasını hoşuna gidecek şekilde bebek oyun odasını tasarla.

Çocuk Havuzu Çocuk Havuzu Öyle bir zamanlama yap ki havuz a atlayan çocuk can simidini yakalasın yoksa boğulacak. Sağda kırmızıya tıklayın. JUMP a tıklayarak can simidini yakalamalarını sağlayın.

Çapkın Bebek Çapkın Bebek Oyun Bankta oturan anneye yakalanmadan mouseniz yardımıyla yanınızda duran bebeği öpmeye çalışmalısınız aman dikkatli olun yakalandığınızda korkunç bir çığlık ve fırça yiyebilirsiniz.

Çilek Bahçesi Çilek Bahçesi Çilek bahçesinde kıza yardımcı oluyoruz. Ne kadar çilek o kadar puan. Mouse ile çileklere kızı yönlendirin.

Çilek kız Çilek kız Yön tuşları ile kızın daha çok çilek toplamasına yardım edelim.

Çilek Topla Çilek Topla Çilek kıza çilek toplamada yardım edin .Çilek kızı çilekleri toplaması icin fareyle sağa ve sola götürerek çilekleri,su damlacıklarını,ve diğer meyveleri toplamasına yardım edin.

Anne ve Çocuk Anne ve Çocuk Oyun Yüklenirken Lütfen sabırla bekleyin Bebekler sevimli ama çok hassas durumdalar. Siz bu oyunda bir annesiniz ve diğer anneye karşı mücadale veriyorsunuz. Ondan daha iyi bir anne olabilmek için, mousenizi hızlı kullanın. Sırayla doğru öğeleri bulun ve gerçekleştiriniz. Zaman bitmeden tüm görevleri gerçekleştirin.

Silahlı Çöp Adam Silahlı Çöp Adam Özel ajan çöp adamı oyun dünyasındaki bütün çocuklar tanır şimdi silahıyla yeni bir maceraya başlamalı, görevler onu bekliyor. Oyun ''Z'' ''X'' tuşlarıyla oynayabilirsiniz.

Gizli Böcekler Gizli Böcekler Gizli Böcekleri odada gizlendikleri yerden bulup puan kazanmaya başlayın.

Fındık kafa Fındık kafa Fındık Kafamız ile bölümleri ilerleyerek geçmeye çalışın. Oyun açıldığında play tuşu üzerindeki pencere içinde oyunu nasıl oynayabileceğiniz görsel olarak gösteriliyor.

0/6